طب سنتی, گیاهان دارویی, مقالات آموزنده

گروه خونی خود را بگویید تا بگوییم چه چایی بنوشید!

چای، دمنوش و جوشونده از دیرباز جزیی جداناپذیر از زندگی ما ایرانیان بوده است و برای درمان بسیاری از ناخوش احوالی ها و البته رفع خستگی در محیط کار و نوشیدنی میهمانی ها و دورهمی های دو و چند نفره از آن استفاده کرده ایم. شاید از خواندن عنوان این مقاله تعجب کرده باشید و پرسیده باشید چای چه ارتباطی با گروه خونی دارد؟! البته شما تنها نیستید و این موضوعی است که باعث حیرت دکتر آدامو، پزشک عصب شناس آمریکایی نیز شده است هنگامی که به این موضوع پی برد که با تعیین نوع گروه خونی افراد می توان تعیین کرد که کدام چای برای آن ها مناسب تر است.

بر اساس اطلاعات سایت  Prevention  پس از تعیین گروه خونی، چای مناسب خود را پیدا کرده و از آن لذت ببرید:

چای مناسب گروه خون O

تعداد زیادی از افراد دارای این گروه‌خونی  O دارای مشکلات معده هستند که عموماً به شکل ریفلاکس آشکار می شود. برای تسکین و مقابله با این مشکل مصرف چای زنجبیل توصیه می شود. چای نعناع و دمنوش جنسینگ نیز به رفع مشکل این افراد کمک می کند. البته می‌توانید با جایگزین کردن چای سبز در این روال تنوع ایجاد نمایید.

چای مناسب گروه خون A

دکترآدامو معتقد است افراد این گروه بیش ‌از حد مضطرب هستند. برای آرامش اعصاب چای گل همیشه بهار و آویشن توصیه می شود. نوشیدن چای بابونه نیز برای این افراد مفید است.

چای مناسب گروه خون B

بسیاری از افراد دارای این گروه خونی، بی‌حال و تنبل به نظر می‌آیند و مستعد به بیماری کم کاری تیروئید هستند. بنابراین چای سبز و چای سیاه بدون هیچ افزودنی مناسب این افراد است. نوشیدن مریم گلی و بادرنجبویه نیز برای این گروه‌خونی توصیه شده است.

چای مناسب گروه خون AB

این گروه خونی، نادرترین گروه است، بنابراین جای تعجب نیست که استخراج اطلاعات افراد شامل این گروه کمی سخت‌تر است. بااین‌حال توصیه می‌شود که افراد دارای این گروه‌خونی از مصرف زیاد نوشیدنی ‌های کافئین دار مانند قهوه و چای سیاه پرهیز کرده و به مصرف چای سبز و چای های گیاهی روی بیاورند. مصرف چای سبز، نعناع و پونه و همچنین گزنه به این افراد توصیه می شود.

امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید دمنوش و چای مناسب خود را انتخاب نموده، از فروشگاه اینترنتی گیاهان دارویی جوشونده تهیه و پس از میل نمودن آن، حال بهتری را تجربه کرده و سلامت و شاد باشید.

خواندن این مقالات به شما توصیه می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...